O nas i naszej praktyce

Marta Lipińska

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą psychoanalitycznym i członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP). Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej w Sopocie oraz Psychoanalityczną Szkołę Psychoterapii przy PTPP afiliowaną przez European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy (EFPP). W swojej pracy opieram się na zasadach etycznych PTPP i EFPP. 

Psychoterapią zajmuję się od 2003 roku. Przez wiele lat pracowałam w placówkach publicznych (Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sopocie). Prowadzę szkolenia i treningi psychologiczne. Jestem tłumaczem literatury specjalistycznej z zakresu psychoterapii i psychoanalizy.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych.  Pracuję w języku polskim i angielskim.

Iwona Piotrzkowska-Sut

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką psychoanalityczną, członkinią zwyczajną Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim.  Czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej odbyłam w Studium Psychoterapii Analitycznej w Warszawie, afiliowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej według standardów Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyłam również czteroletnie szkolenie z psychotraumatologii organizowane przez Instytut Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium. Jestem certyfikowaną specjalistką psychotraumatologii oraz certyfikowaną superwizorką psychotraumatologii.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej, uczestniczę również w różnych grupach seminaryjno-superwizyjnych prowadzonych przez doświadczonych superwizorów i psychoterapeutów psychoanalitycznych oraz psychoanalityków PTPP i PTPa.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy i psychoterapii dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego. Od lat prowadzę szkolenia w obszarze psychoterapii i pomocy psychologicznej. Angażuję się w działalność środowiska psychoanalitycznego, od 2020 r. jestem członkinią Zarządu Oddziału Pomorskiego PTPP.